• Konkurs wiedzy o mitach greckich.

          • Dnia 26.03.2019r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o mitach greckich. Miesiąc wcześniej w pierwszym etapie konkursu zostały wytypowane grupy uczniów z klas: 1LO, 2LO, 1 TI, 2TEI, 2BSI. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i współpracą w grupie. Pierwsze miejsce po dogrywce zdobyła klasa 2 TEI.

          • Praca strażaka- zajęcia edukacyjne w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głotowie

          • Dnia 18 marca grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście przeprowadźiła zajęcia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głogowie. Dzieci zdobyły cenne wiadomość i i umiejętności zachowania się w trudnych sytuacjach. Ćwiczyły jak wzywać pomoc i jak układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Mieli też możliwość przymierzenia strojów strażackich.

          • Dzień otwarty!

          • W dniach 19.02 i 26.02. 2019r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich gimnazjum „Nasza Jedynka” oraz klas ósmych SP 1 i SP 2 w Dobrym Mieście. Kandydaci na uczniów naszej szkoły po spotkaniu z Dyrekcją uczestniczyli w zajęciach pokazowych z przedmiotów: Informatyka, logistyka, ekonomia oraz język angielski. Zajęcia te były prowadzone przez naszych nauczycieli : panią Urszulę Wojchowską -Wichę, pania Joannę Gugę – Wyrzykowską, pana Grzegorza Sobola oraz uczniów klas: II TEI, I LO. Każda grupa miała też zajęcia w bibliotece szkolnej z wolontariuszami i ich opiekunką panią Barbarą Opałą.

          • Wyjeżdżamy do Brukseli !!!

          • Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście laureatami konkursu "Europa z naszej ulicy" !

                   Ogólnopolski Program "Europa z naszej ulicy" jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, ma na celu odkrywanie przez młodzież  wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych  narodowości, rozwój kompetencji społecznych młodzieży. 
            Program realizowany był w formie dwuetapowego konkursu: pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować; uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zdecydowali, że przygotuja projekt pn. "Nasze europejskie dziedzictwo kulturowe" w formie prezentacji  filmowej oraz przygotowanych plansz wystawowych i strony internetowej DobreMuzeum  i zaprezentują nasze dobromiejskie dziedzictwo kulturowe.  W drugim etapie autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych - w tym projekt uczniów Zespołu Szkół w Dobrym Mieście - realizują  projekty w wybranej przez siebie formie przy wsparciu finansowym Fundacji.
             
                17 stycznia 2019 roku w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście wraz z opiekunką - Aliną Ślimak - i dziesięcioma innymi autorami wybranych  projektów zaprezentowali je przed jurorami. Spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostali laureaci programu „Europa  z naszej ulicy” i są nimi uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście: Karolina Mroczkowska, Julita Frąckowiak, Maciej Dawidowicz, Adam Popinigo, Jakub Kosakowski i Rafał Papiernik.  Laureaci wraz z opiekunem w nagrodę wyjadą w marcu 2019 r. do Brukseli.
             

          • Orszak Trzech Króli

          • Dnia 6 stycznia 2019 roku grupa wolontariuszy włączyła się do organizacji Orszaku Trzech Króli. Rolę króla Baltazara zagrał Remi, anioła Karolina, a w niesfornych diabłów wcielili się: Paulina, Adam i Kuba. Diabły zachęcały najmłodszych, aby poszły z nimi do cieplutkiego piekła. Na szczęście dobromiejskie dzieci były na tyle rozsądne że nawet obietnica nieskończonych gier komputerowych ich nie przekonała do przejścia na złą stronę.

          • Śpiewanie kolęd

          • Wieczorem dnia 21 grudnia grupa wolontariuszy wraz z panią Barbarą Opałą i ks. Erykiem Sienkiewiczem śpiewała kolędy w dwóch oddziałach dobromiejskiego szpitala.Pacjenci i personel szpitalny ze wzruszeniem śpiewali z nami. Poprosili mas abyśmy nigdy nie zapomnieli o ludziach chorych.Po drodze rzucaliśmy się ścieżkami i do szkoły wróciliśmy przemoczeni do suchej nitki.W bibliotece czekał na nas pięknie przygotowany przez Ewelinę i Jej świtę stół wigilijny.Składaliśmy sobie wzajemnie życzenia, śpiewaliśmy kolędy i coeszylìśmy się swoją obecnością.Życie stawia przed nami różne wyzwania, ale razem jesteśmy w stanie przenosić góry

          • Dnia 20 Listopada......

          • Nabycia nowej wiedzy, na temat ptaków zamieszkujących Warmię i Mazury.

            Dnia 20 listopada uczniowie  klas pierwszych oraz drugich liceum, mieli możliwość nabycia nowej wiedzy, na temat ptaków zamieszkujących Warmię i Mazury. Michał  Wawirowicz reprezentujący ornitologów z naszego województwa zaszczycił nas swoją obecnością i poprowadził lekcję, dzięki której wiemy o pojawieniu się w naszym rejonie nowych gatunków ptaków, jak na przykład Łabądź krzykliwy, ale też obalił popularny mit, jakoby to orzeł dumnie prezentował się na naszych godle. Po szczegółowych analizach stwierdzono, iż jest to Bielik, który do orłów nie należy. Wartym zapamiętania było przedstawienie, jak wygląda przygotowanie do obserwacji. Otóż ptaki także potrafią liczyć i żeby je przechytrzyć potrzeba stosować najróżniejsze sztuczki.  Poza tym dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które przydadzą się nam zarówno na lekcji geografii oraz biologii. Ponadto Pan Michał  po jednym z pytań uczniów zaprezentował  zgromadzonym o wiele szerszy repertuar zdjęć, których sam jest autorem. Szczególny zachwyt zyskała fotografia przedstawiająca biegnącą Sarenkę : ) . Miłym akcentem kończącym zajęcia było wręczenie uczestnikom broszur oraz zakładek do książek.

             

          • Marzycielska Poczta

          • Na stronie Marzycielskiej Poczty co jakiś czas zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski. Dzieci te bardzo lubią dostawać tradycyjne listy i kartki. W tym roku 18 wolontariuszy z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zaangażowało się w tę akcję Mamy nadzieję że otrzymane listy dodadzą dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy.  Nam piszącym sprawiły mnóstwo frajdy.

          • Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

          • W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Dobrym Mieście pod kierunkiem nauczycieli: pani Aliny Ślimak i pani Barbary Opały przystąpili do realizacji programu Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego (EPAS). Młodzież wykonała szereg działań, których rezultatem było poszerzenie wiedzy na temat założeń programowych i działalności Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W wyniku całorocznej pracy Zespół Szkół w Dobrym Mieście został uhonorowany tytułem: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. W dniach 20-21 XI 2018r. pani Barbara Opała uczestniczyła w Seminarium dla Ambasadorów Szkoły w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

          • Przyjemności dyskusji.


          • W ostatni poniedziałek października, grupa miłośników książki spotkała się w bibliotece szkolnej, aby oddać się przyjemności dyskusji. Tym razem  powodem była książka Ród Aszura egipskiego noblisty Nadżib Mahfuza. Na spotkaniu omawialiśmy cechy charakterystyczne dla poszczególnych członków tego rodu oraz opowiadaliśmy historię swoich przodków. Dyskutowaliśmy na temat różnych sposobów dojścia do władzy. W przypadku rodu Aszura była to siła mięśni i zwycięska walka z władcą. Nasz cytat: ,,Człowiek odchodzi wraz ze swoimi dobrymi i złymi czynami. Pozostaje legenda.''