• Otrzęsiny 2018r

• 5 Października 2018 przyjeliśmy klasy pierwsze do grona uczniów Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Najlepszą z najlepszych okazała się klasa 1 Szkoły Branżowej z wychowawczynią Panią Beatą Soliwodą. Serdecznie gratulujemy!

Autorką zdjęć jest Daria Jackowska (więcej zdjęć Darii znajdziecie na facebooku pod adresem appareil violet).

• KONKURS POEZJI W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM ‘WHITE AND RED. WEISS UND ROT’

• Napisz wiersz w języku angielskim bądź niemieckim z okazji stulecia niepodległości Polski.

Temat: skojarzenia związane z ojczyzną (historia, tradycje, Polacy, przyroda Polski, dom rodzinny, rodzina, kuchnia polska itp.)

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów naszej szkoły!

Jeżeli jesteś zainteresowany / zainteresowana, napisz wiersz i oddaj go swojej nauczycielce języka niemieckiego bądź angielskiego

do 2 listopada 2018 r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 8 listopada 2018 r.
            Zapraszamy!

• Dzień Chłopaka

• Ten miesiąc rozpoczęliśmy przemiłym gestem ze strony przecudownych wolontariuszek, które nie zapomniały o dniu chłopaka. Z tej okazji męska część wolontariuszy otrzymała swoją babeczkę. Mamy nadzieję, że powiedzenie przez żołądek do serca tym razem również się spełniło.

• Cittaslow 2018

• Cittaslow to okazja do promowania zdrowej żywności i zaprezentowania swoich wyrobów albo do zrobienia zdjęcia z sympatycznymi ślimakami: Michałem i Bartkiem.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• 2 Gromada Zuchowa ,,Dzielne Krasnale'' z SP1 obchodziła Dzień Pieczonego Ziemniaka. W przeprowadzeniu gry terenowej pomocą służyli im wolontariusze z ZS w DM. Zbieraliśmy liście, zrobiliśmy ziemniaczane pieczątki, ubieraliśmy Pana i Panią Bulwę, układaliśmy okrzyki i piosenki. Na końcu przedstawiliśmy wykonane dzieła i ogrzewaliśmy się przy ognisku zajadając pieczonego ziemniaka. Było świetnie!

• Wyniki wyborów do Wolontariatu

• W wyniku burzliwych wyborów przewodniczącą Klubu wolontariusza została Ewelina Banaszek kl. 3 LO. Dzielnie i wytrwale pomagać im będą: Natalia Baranowska 1 LO, Dominika Falkowska 3 TI, Maciej Dawidowicz 2 LO.