• Pożegnanie maturzystów

     •   Szanowni Absolwenci Zespołu Szkół w Dobrym Mieście

              

        Drodzy Koledzy i Koleżanki!

                  W tak uroczystym dniu, chcemy pożegnać Was najszczerszymi życzeniami. Zakończenie roku szkolnego dla wszystkich, którzy kończą szkołę, jest wielkim wydarzeniem, gdyż rozstajecie się zarówno ze swoimi kolegami, gronem pedagogicznym oraz wszystkimi pracownikami Szkoły. Niestety w tym roku nie możemy osobiście Was pożegnać ze względu na pandemię. Mamy nadzieję, że pamięć o naszej szkole zagości w Waszych sercach na długo i często jeszcze będziecie wracać myślami do spędzonych tu lat.

                 Po  latach ciężkiej nauki, wspólnego działania oraz wzajemnego pomagania nadszedł czas pożegnania. Jest to przykry dzień dla nas wszystkich. Mimo radości z ukończenia szkoły, to w sercach gości również smutek, z powodu rozstania z tym, co stanowiło istotę Waszego życia w ciągu minionych lat. Przed Wami  przełomowy czas, który niesie za sobą wiele zmian.

                 Gratulujemy Wam ukończenia szkoły i życzymy spełnienia wszelkich marzeń w życiu prywatnym i na ścieżce indywidualnej kariery. Mamy nadzieję, że Wasze życie powiedzie się tak, jak sobie je zaplanowaliście.

      W tym roku część z Was przystąpi  do najważniejszego egzaminu w dotychczasowej edukacji, więc życzymy Wam lekkiego pióra. Będziecie zdawać go w szczególnych okolicznościach, lecz wierzymy w siłę i umiejętności jakie posiadacie i wiemy, że uzyskane wyniki otworzą Wam wrota do wymarzonych uczelni i utorują dalszą drogę do kariery.

      Niech wszystkim Wam nie  zabraknie  wiary we własne siły i możliwości.  Życzymy Wam szczęścia i pomyślności w Waszym dorosłym życiu.

       

                                                                                    Trzymamy za Was kciuki

       

       

       

       

       

     • Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

     •                                                                 Dobre Miasto, dnia 23.04.2021r.

       

      Informacja o naborze na rok szkolny 2021/2022.

       

      1. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej można składać w terminie  od 17 maja 2021r. do 21 czerwca 2021r.
      2. Uzupełnienie wniosku o  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od  25 czerwca  2021r. do 14 lipca 2021r.
      3. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021r.
      4. Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie  zawodowe (Technikum ) skierowania na badania lekarskie  od 17 maja 2021r. do 26 lipca 2021r.
      5. W terminie  od 23 lipca 2021r. do 30 lipca 2021r. kandydat zakwalifikowany skład oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W przypadku szkoły prowadzącej  kształcenia zawodowe również  zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
      6. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021r.

       

     • Projekt - "Kompetencje przyszłości"

     • Otrzymaliśmy dofinansowanie projektu w ramach RPO WM 2014-2020

      W ramach działania 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, poddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe, Nasza szkoła na początku bieżącego roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Kompetencje przyszłości”, który został pozytywnie rozpatrzony. W wyniku czego otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt o wartości   307 287,83  zł, z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi   261 194,65  zł.

      W rezultacie projekt rozpocznie się 1 listopada 2020 roku i będzie trwał do 30 czerwca 2021 roku. 

      Celem projektu jest:

      • podniesienie poziomu świadomości w zakresie bezpieczeństwa sieci 7 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dobrym Mieście (LO),
      • podniesienie kompetencji cyfrowych 15 nauczycieli LO w zakresie stosowania narzędzi TIK do przygotowania i prowadzenia zajęć,
      • doposażenie LO w Dobrym Mieście w pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TIK niezbędne do realizacji programów nauczania,

      W wyniku wsparcia projektowego polegającego na organizacji kursów/szkoleń dla nauczycieli, zajęć edukacyjnych dla uczniów i doposażenia LO, w okresie 01.11.2020r. do 30.06.2021 r.  

                                   Rekrutacja do projektu rozpocznie się 1 listopada 2020 roku.

     • Ważna informacja!

     • Do 29 listopada br. przedłużony został okres zawieszenia zajęć stacjonarnych dla  uczniów szkół ponadpodstawowych.

     • UWAGA !!!!!!

     • UWAGA  ROZPOCZYNAMY  NABÓR NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/21 PRZYJMUJEMY PODANIA TRADYCYJNIE I ELEKTRONICZNIE  NASZE SZKOŁY TO DOBRY WYBÓR

      Druk podania w zakładce dokumenty.

     • Strajk w szkołach rozpocznie się 8 kwietnia

     • "Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie! W wyniku przeprowadzonego referendum strajkowego, w przypadku braku porozumienia między stroną rządową a związkami zawodowymi od 8 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Dobrym Mieście zostanie rozpoczęty strajk, do odwołania. W tym czasie nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Prosimy o zapewnienie młodzieży opieki w czasie trwania strajku. Informacje o strajku będą podawane na bieżąco na Librusie.Wicedyrektor-Małgorzata Postek"

     • Staże zawodowe

     • Staże zawodowe w terminie 1.04 – 19.04. 2019 roku w Tolo - Grecji.

      Celem wyjazdu jest realizacja staży zawodowych  grupy 16 uczniów Technikum w Dobrym Mieście

      w zawodach technik informatyk i technik logistyk w ramach projektu  „Stażowo - zawodow”

      Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego (

      POWERVET-2018-1-PL01-KA102-049586” ERASMUS+).

      Rozwijając się zwiedzając

      Wyjazd do Grecji, w którym wzięło udział 8 uczniów i 8 uczennic Zespołu Szkół w Dobrym Mieście odbywa się od 1.04 do 19.04 w niedużej miejscowości Tolo na półwyspie Peloponezu.

      Głównym założeniem projektu jest zwiększenie możliwości polskich uczniów na rynku europejskim. Fundamentalny plan stażu zagranicznego oparty jest na zajęciach praktycznych u lokalnych przedsiębiorców. Oprócz zdobywania nowych doświadczeń i zmierzenia się z trudnościami łamania barier językowych, czeka między innymi podróż do miejscowości zwanej Epidauros. W tym miejscu zaplanowane jest zwiedzanie antycznego teatru z IV wieku p.n.e., a także zwiedzanie sanktuarium Asklepiosa, który jest uznawany za boga sztuki medycznej. Jest to o tyle nurtujące miejsce, gdyż to właśnie w Epidauros powstały-znane wszystkim lekarzom-słowa przysięgi Hipokratesa.

      W ramach przejazdu, uczniowie uczestniczący w wyjeździe, będą mogli zwiedzić Nafplio, czyli pierwszą stolicę młodej i niepodległej Grecji. Dzięki tej ekskurscji, będzie można zobaczyć cerkiew świętego Spirydona. Jest to nie tyle unikatowe miejsce, iż to właśnie tu zamordowano pierwszego prezydenta Grecji.

      Uczniowie Zespołu Szkół przekonani co do swoich sił i głodni jeszcze większych wrażeń, niż te wymienione, zmierzyli się w pokonaniu 899 schodów prowadzących na szczyt proroka Eliasza. Chodź stopni wydaje się bardzo dużo na wytrwałych czekało jeszcze wejście do fortu Palamendesa, skąd roztacza się widok na miasto z meczetami, a także na zatokę argosarońską. Nie jednej osobie widok ten zaparł już dech w piersiach.

      Na sam koniec zwiedzania organizatorzy planują podróż do Myken, kolebki naszej kultury. Dzięki temu miejscu, każdy będzie miał okazje poznać historię rodu Atrydów, Agamemnona, a także Pięknej Heleny. W zwiedzanie tego miejsca wliczone są odwiedziny grobu Agamemnona, także muzeum, które posiada złotą maskę władcy Myken.

       

      Monika Kiełczewska

      Technikum w Dobrym Mieście

      Grecja – ciepła i słoneczna kraina cytryn i pomarańczy J A tak naprawdę przepiękny, górzysty kraj ze wspaniałymi widokami.

      Jako uczennica Zespołu Szkół w Dobrym Mieście wraz z moimi koleżankami i kolegami dostaliśmy propozycję wyjazdu na 3-tygodniowy staż właśnie do tego pięknego kraju, a dokładnie miejscowości Tolo. Przez te kilka pierwszych dni mieliśmy okazję już zobaczyć wiele atrakcji. Między innymi widzieliśmy Kanał Koryncki i byliśmy na Górze Proroka Eliasza. A za tydzień szykuje się nam wycieczka do zabytków starożytnej Grecji.

      Mamy za sobą również pierwsze praktyki. Zostaliśmy podzieleni na zespoły, w których pracujemy nad różnymi zadaniami. Moja grupa (informatycy) zajmuje się szatą graficzną hoteli. Dokładnie „Ninemia Residence” oraz „Pitsakis”. W tym pierwszym mamy okazję mieszkać. Atmosfera i obsługa jest przesympatyczna. Po za tym całe społeczeństwo greckie, z którym mamy okazję obcować jest bardzo miłe. Każdy na ulicach się uśmiecha i przyjaźnie nas wita.

      Zdarzyły się już śmieszne sytuacje. Koleżanka powiedziała, że „laktozę mogę, ale nabiału nie mogę”, z kolei na Górę Proroka Eliasza wchodziliśmy 30 minut, a schodziliśmy 5 minut.

      Jak na razie wszystko nam się bardzo podoba i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju sytuacji.

       

      Natalia Wołczak i koleżanki

      Technikum w Dobrym Mieście.

     • Konkurs wiedzy o mitach greckich.

     • Dnia 26.03.2019r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy o mitach greckich. Miesiąc wcześniej w pierwszym etapie konkursu zostały wytypowane grupy uczniów z klas: 1LO, 2LO, 1 TI, 2TEI, 2BSI. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, spostrzegawczością i współpracą w grupie. Pierwsze miejsce po dogrywce zdobyła klasa 2 TEI.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Dobrym Mieście
   • zsdm@zsdm.edu.pl
   • tel./fax: (89) 61 61 254, 61 53 790
   • ul. Fabryczna 6 11-040 Dobre Miasto XD
   • 49 1560 0013 2013 0898 1000 0003
 • Galeria zdjęć

   brak danych