• Dnia 20 Listopada......

          • Nabycia nowej wiedzy, na temat ptaków zamieszkujących Warmię i Mazury.

            Dnia 20 listopada uczniowie  klas pierwszych oraz drugich liceum, mieli możliwość nabycia nowej wiedzy, na temat ptaków zamieszkujących Warmię i Mazury. Michał  Wawirowicz reprezentujący ornitologów z naszego województwa zaszczycił nas swoją obecnością i poprowadził lekcję, dzięki której wiemy o pojawieniu się w naszym rejonie nowych gatunków ptaków, jak na przykład Łabądź krzykliwy, ale też obalił popularny mit, jakoby to orzeł dumnie prezentował się na naszych godle. Po szczegółowych analizach stwierdzono, iż jest to Bielik, który do orłów nie należy. Wartym zapamiętania było przedstawienie, jak wygląda przygotowanie do obserwacji. Otóż ptaki także potrafią liczyć i żeby je przechytrzyć potrzeba stosować najróżniejsze sztuczki.  Poza tym dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które przydadzą się nam zarówno na lekcji geografii oraz biologii. Ponadto Pan Michał  po jednym z pytań uczniów zaprezentował  zgromadzonym o wiele szerszy repertuar zdjęć, których sam jest autorem. Szczególny zachwyt zyskała fotografia przedstawiająca biegnącą Sarenkę : ) . Miłym akcentem kończącym zajęcia było wręczenie uczestnikom broszur oraz zakładek do książek.

             

          • Marzycielska Poczta

          • Na stronie Marzycielskiej Poczty co jakiś czas zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski. Dzieci te bardzo lubią dostawać tradycyjne listy i kartki. W tym roku 18 wolontariuszy z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zaangażowało się w tę akcję Mamy nadzieję że otrzymane listy dodadzą dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy.  Nam piszącym sprawiły mnóstwo frajdy.

          • Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

          • W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Dobrym Mieście pod kierunkiem nauczycieli: pani Aliny Ślimak i pani Barbary Opały przystąpili do realizacji programu Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego (EPAS). Młodzież wykonała szereg działań, których rezultatem było poszerzenie wiedzy na temat założeń programowych i działalności Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. W wyniku całorocznej pracy Zespół Szkół w Dobrym Mieście został uhonorowany tytułem: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. W dniach 20-21 XI 2018r. pani Barbara Opała uczestniczyła w Seminarium dla Ambasadorów Szkoły w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

          • Przyjemności dyskusji.


          • W ostatni poniedziałek października, grupa miłośników książki spotkała się w bibliotece szkolnej, aby oddać się przyjemności dyskusji. Tym razem  powodem była książka Ród Aszura egipskiego noblisty Nadżib Mahfuza. Na spotkaniu omawialiśmy cechy charakterystyczne dla poszczególnych członków tego rodu oraz opowiadaliśmy historię swoich przodków. Dyskutowaliśmy na temat różnych sposobów dojścia do władzy. W przypadku rodu Aszura była to siła mięśni i zwycięska walka z władcą. Nasz cytat: ,,Człowiek odchodzi wraz ze swoimi dobrymi i złymi czynami. Pozostaje legenda.''

          • Zespołu Szkół z klas II A, IIIA i II TEI uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie szkolnej.

          • W dniach 21.10. -22.10.2018  dwudziestu uczniów Zespołu Szkół z klas II A, IIIA i II TEI  oraz panie Reanta Gajowniczek i Anna Osiak uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie szkolnej z uczniami Artland Gymnasium i Oberschule Artland z Quakenbrück w Niemczech. Spotkanie było kontynuacją projektu z maja 2018 i odbywało się na temat „Poznajemy dziedzictwo naszych okolic – część druga”. Uczniowie brali udział w warsztatach na temat miast hanzeatyckich, wycieczkach, grach integracyjnych i zawodach sportowych. Zwiedzili również muzeum miejskie w Quakenbrück oraz Centrum Nauki „Klimahaus” w Bremerhaven, odwiedzili basen oraz park rozrywki Heide Park, wzięli udział w dyskotece.  Wspólne zajęcia i zabawa przyczyniły się do integracji grupy polskiej i niemieckiej, zacieśniania zawartych wcześniej przyjaźni i zawierania nowych, pozwoliły na bliższe poznanie kultury naszego kraju sąsiedniego i przyczyniły się do niwelowania stereotypów. Wymiana była również okazją do kształcenia umiejętności językowych oraz poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii i geografii.