• Wyjeżdżamy do Brukseli !!!

• Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście laureatami konkursu "Europa z naszej ulicy" !

Ogólnopolski Program "Europa z naszej ulicy" jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, ma na celu odkrywanie przez młodzież  wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego, rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych  narodowości, rozwój kompetencji społecznych młodzieży.
            Program realizowany był w formie dwuetapowego konkursu: pierwszy etap to zgłoszenie pomysłu, przesłanie przez młodzież opisu co i w jakiej formie chcieliby przygotować, zrealizować i zaprezentować; uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście zdecydowali, że przygotuja projekt pn. "Nasze europejskie dziedzictwo kulturowe" w formie prezentacji  filmowej oraz przygotowanych plansz wystawowych i strony internetowej DobreMuzeum  i zaprezentują nasze dobromiejskie dziedzictwo kulturowe.  W drugim etapie autorzy zgłoszeń najwyżej ocenionych - w tym projekt uczniów Zespołu Szkół w Dobrym Mieście - realizują  projekty w wybranej przez siebie formie przy wsparciu finansowym Fundacji.

17 stycznia 2019 roku w Warszawie uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście wraz z opiekunką - Aliną Ślimak - i dziesięcioma innymi autorami wybranych  projektów zaprezentowali je przed jurorami. Spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostali laureaci programu „Europa  z naszej ulicy” i są nimi uczniowie Zespołu Szkół w Dobrym Mieście: Karolina Mroczkowska, Julita Frąckowiak, Maciej Dawidowicz, Adam Popinigo, Jakub Kosakowski i Rafał Papiernik.  Laureaci wraz z opiekunem w nagrodę wyjadą w marcu 2019 r. do Brukseli.

• Orszak Trzech Króli

• Dnia 6 stycznia 2019 roku grupa wolontariuszy włączyła się do organizacji Orszaku Trzech Króli. Rolę króla Baltazara zagrał Remi, anioła Karolina, a w niesfornych diabłów wcielili się: Paulina, Adam i Kuba. Diabły zachęcały najmłodszych, aby poszły z nimi do cieplutkiego piekła. Na szczęście dobromiejskie dzieci były na tyle rozsądne że nawet obietnica nieskończonych gier komputerowych ich nie przekonała do przejścia na złą stronę.

• Śpiewanie kolęd

• Wieczorem dnia 21 grudnia grupa wolontariuszy wraz z panią Barbarą Opałą i ks. Erykiem Sienkiewiczem śpiewała kolędy w dwóch oddziałach dobromiejskiego szpitala.Pacjenci i personel szpitalny ze wzruszeniem śpiewali z nami. Poprosili mas abyśmy nigdy nie zapomnieli o ludziach chorych.Po drodze rzucaliśmy się ścieżkami i do szkoły wróciliśmy przemoczeni do suchej nitki.W bibliotece czekał na nas pięknie przygotowany przez Ewelinę i Jej świtę stół wigilijny.Składaliśmy sobie wzajemnie życzenia, śpiewaliśmy kolędy i coeszylìśmy się swoją obecnością.Życie stawia przed nami różne wyzwania, ale razem jesteśmy w stanie przenosić góry